Служба безпеки України розслідує підривну діяльність проросійських мереж у Києві. У СБУ офіційно підтвердили, що тримають на контролі ситуацію навколо столичних чоловічих монастирів УПЦ МП та розслідують події в Голосіївській пустині.
Про це йдеться
у статті РБК-Україна "Російський діпстейт: як тіньова мережа Омельяненка та УПЦ МП контролює активи в Україні".
Зауважимо, що за даними журналістських розслідувань, три великі київські обителі - Голосіївська пустинь, Звіринецький та Іонинський монастирі - тривалий час інтегрувалися у комерційну та пропагандистську діяльність ексдепутата-забудовника Олексія Омельяненка (ексфракція Партії регіонів), пов'язаного із державними зрадниками Віктором Медведчуком та Андрієм Деркачем.
Через церковне середовище та благодійні фонди роками просувалися кремлівські наративи та, ймовірно, легалізувалися тіньові капітали.
На офіційний запит видання в СБУ повідомили, що досудове розслідування щодо подій на території монастиря Голосіївська пустинь наразі триває.
Деталі контррозвідувальних заходів на інших локаціях поки не розголошуються згідно із законодавством.
У спецслужбі також нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні було нейтралізовано понад 100 ворожих агентурних мереж.
Зокрема, щодо протиправної діяльності священнослужителів УПЦ МП відкрито більш ніж 200 кримінальних проваджень, а 40 кліриків уже отримали реальні судові вироки.
Суспільство та антикорупційні інститути очікують, що наступним кроком Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) стане запровадження персональних санкцій проти фігурантів цієї київської мережі.
Зазначимо, що згідно журналістських розслідувань Олексій Омельяненко за часів Віктора Януковича виступав ключовим лобістом майнових інтересів Московського патріархату, системно забезпечуючи безкоштовну передачу УПЦ МП десятків гектарів столичної землі.