Європейський Союз навряд чи погодиться на вступ України до завершення війни з Росією, оскільки це може бути розцінено як автоматичне втягування країн ЄС у пряме військове протистояння
Таку думку висловив виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач у проєкті "СвітОгляд" з Євгеном Магдою на Slawa.TV та Еспресо.
За словами експерта, нинішні заяви про "історичність" старту переговорного процесу щодо вступу України до ЄС є передчасними.
"Багато зустрічаю таких оцінок, що, мовляв, нарешті історична подія, ми розпочали переговорний процес щодо вступу до ЄС. Причому так це називає і українська сторона, і Європейський Союз. Але мені здається, що ця радість дещо передчасна в тому сенсі, що важливо не так почати переговори, як їх завершити", - зазначив Горбач.
Виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії наголосив, що сам факт початку перемовин не гарантує вступу, а ключовою умовою залишається завершення бойових дій.
"Я не сумніваюся у здатності це зробити — і з боку України, і з боку ЄС. Але до моменту завершення війни, думаю, переговори не закриються, тобто вступ не відбудеться", - додав Горбач.
Експерт зауважив, що навіть готовність України до вступу не є визначальною без політичного рішення всередині ЄС.
"Те, що ми за два роки будемо готові до вступу, — звісно, ми можемо бути готові. Але це ще нічого не гарантує. Насправді наша готовність нічого не гарантує, як і готовність Європейського Союзу. Гарантує саме завершення війни", - сказав Горбач.
Водночас він наголосив, що навіть після завершення війни це не автоматична гарантія членства.
"Я дуже сумніваюся, що європейські нації погодяться включити Україну до свого складу до завершення війни з РФ. Інакше вони вважатимуть, що через членство України автоматично вступають у війну з РФ. А цього вони дозволити собі не можуть і не хочуть", — пояснив Горбач.
На завершення Горбач закликав не перебільшувати значення поточного етапу переговорів.
"Тому ці фанфари й радісні рапорти про досягнення поки що не відповідають реальності. Ми поки що нічого не здобули, але це добре — ми стали на цей шлях. Він правильний і прямий. Але це ще не привід для святкування. Поки рано говорити, що ми щось уже здобули. У нас усе ще попереду", - резюмував експерт.