«Європейська Солідарність» вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради для вирішення критичних для України питань.![](https://newsua.one/uploads/images/default/main_candidates_2560x1080-1200x506.jpg)
Про це під час брифінгу заявив співголова фракції Артур Герасимов. Він зауважив, що представники влади влаштували собі довготривалі новорічні канікули у той час, коли на кордонах стоять російські війська, міжнародні партнери ведуть переговори з Путіним, а всередині країни наростають кризові явища в економіці та соціальній сфері.
«Зеленський, поки весь демократичний світ шукає способи зупинити агресію Кремля, поїхав на черговий відпочинок у Буковель, а може і далі, після відпочинку в Гуті. Верховну Раду «Слуги» відправили відпочивати аж до 25 січня. Наче в країні все добре, проблем нема, а всі обіцянки виконані. Реальність інша – для більшості громадян погіршився рівень життя. Через проспану владою енергетичну кризу на межі зупинки цілі галузі економіки. А представники влади вже передбачають поширення через додаток «Дія» продуктових карток», – говорить Герасимов.
«ЛІкарі вже третій рік чекають обіцяного підвищення зарплат. Влада Зеленського розвалила міжнародну коаліцію на підтримку України. І життєво важливі питання для України, на жаль, вирішуються без її участі. Путін продовжує брязкати зброєю, а для Української Армії влада навіть не спромоглася закупити дизель. Зірване Державне оборонне замовлення. Лише після тиску «Європейської Солідарності» та інших опозиційних сил хоча б заплатили військовослужбовцям заборговані виплати, але знову без підвищення. Підвищення обіцяють аж на 2023 рік. Тим часом вже і поліцейські заявляють про недофінансування», – нагадав Герасимов.
«Країна вже повним ходом працює. Тільки влада у нас відпочиває. Досить відпочивати. Тому «Європейська Солідарність» вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради з порядком денним, який буде відповідати реаліям і проблемам сьогоднішнього дня», – наголосив Герасимов.
«Ми звертаємося з листом до Голови ВРУ з тим, щоб терміново було скликано позачергове засідання ВРУ, для цього ми будемо отримувати підписні листи та збирати підписи народних депутатів. Який порядок денний ми вимагаємо винести на це позачергове засідання?
■ Перше – звіт президента України про стан оборони та зовнішньої політики держави в умовах загрози ескалації збройної агресії Росії.
■ Друге – звіт прем’єр-міністра України про заходи, що вживаються для подолання кризових явищ в економіці, зростання цін, зокрема, на енергоносії та житлово-комунальні послуги.
■ Третє – звіт міністра оборони України про стан забезпечення ЗСУ, в тому числі, паливно-мастильними матеріалами та виконання Державного оборонного замовлення на 2021- 2022 роки.
■ Четверте – звіт міністра енергетики та вугільної промисловості України про стан енергетичної галузі в контексті проблем опалювального сезону та відключень тепла та електричної енергії в житлових будинках, а також імпорт електроенергії та вугілля з держави-агресора і Республіки Білорусь.
■ П’яте – звіт міністра охорони здоров’я України про заходи, що вживаються з метою подолання кризових явищ в системі охорони здоров’я та мінімізації негативних наслідків епідемії ковід-19. Зокрема, забезпеченості вакцинами та киснем на 2022 рік, підвищення медикам заробітних плат та ковідних виплат.
■ Шосте – про доручення Кабінету Міністрів України вжити в установленому порядку заходів для забезпечення з 1 січня 2022 року мінімального розміру грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, крім військовослужбовців військової строкової служби, на рівні не менше двократного розміру середньої заробітної плати діючої на 1 січня календарного року. Військовослужбовці мають отримувати гідну заробітну плату. В цій постанові це означає, що вони будуть отримувати мінімально 29 тисяч гривень на місяць», – перерахував Артур Герасимов.
«Просимо невідкладно забезпечити виготовлення відповідних документів для збирання відповідної кількості підписів народних депутатів. Я сподіваюся, що разом з фракцією «Європейська Солідарність» це звернення буде підписане і всіма опозиційними силами і, я щиро сподіваюся, фракцією «Слуга народу». Звичайно, якщо вони сьогодні знаходяться в Україні, а не на курортах», – резюмує співголова фракції.