Канада стала чемпіоном світу з хокею

News UA
 7 червня 2021, 07:21

У фіналі ЧС-2021 з хокею в Ризі збірна Канади в наполегливому матчі переграла команду Фінляндії з рахунком 3:2 в овертаймі. Канада в неділю, 6 червня, стала чемпіоном світу в 27-й раз. Сім з цих титулів вона отримала в XXI столітті.

На дев’ятій хвилині першого періоду шайбу в ворота суперників закинув нападаючий Фінляндії Мікаель Руохомаа. На п’ятій хвилині другого періоду канадці зрівняли рахунок завдяки Максу Комтуа. За чотири хвилини до кінця періоду капітан збірної Канади Адам Хенрік відправив шайбу в ворота фінської команди, проте гол не був зарахований. У третьому періоді — вже на шостій хвилині — Петтері Ліндбом довів рахунок в матчі до 2:1 на користь Фінляндії. Але через п’ять хвилин канадці — завдяки Хенрику — відігралися. В овертаймі автором переможної шайби став Нік Пол (3:2).

Канадці програли перші три матчі попереднього етапу турніру, в тому числі збірним Латвії та Німеччини, і вийшли з групи тільки з четвертого місця.

За підсумками матчу збірна Канади зрівнялася з командами СРСР (22) і Росії (п’ять) по числу титулів чемпіона світу з хокею.

У 2019 року в фіналі ЧС перемогу над канадцями з рахунком 3:1 здобули фіни.