Можливість заміщення вугілля газом, яку у п’ятницю запровадила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у першу чергу запроваджена саме для Луганської теплової електростанції. ![](https://u.newsua.one/uploads/images/default/3799_93_main.webp)
Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.
«Через блокування Росією постачання вугілля залізничним шляхом, для цієї ТЕС немає наразі іншого способу забезпечити достатній запас палива, крім замінити вугілля на газ», – зазначається у повідомленні.
Наголошується, що стабільне забезпечення тепло- та електропостачанням — це головний пріоритет опалювального сезону.
Тож для реалізації такої можливості уряд 15 грудня ухвалив протокольне доручення Міненерго, НКРЕКП, Укренерго і Нафтогазу розробити відповідний механізм.
І саме тому, як уточнюється, НКРЕКП 17 грудня ухвалила рішення щодо запровадження відповідної допоміжної послуги.
Як інформує Міненерго, цей механізм забезпечить беззбитковість діяльності з виробництва електричної енергії на Луганській ТЕС під час використання у якості палива природного газу і буде застосовуватися тільки на період можливої відсутності у достатніх обсягах запасів вугілля на складах через дії РФ.
Використання такої допоміжної послуги на інших ТЕС наразі не планується, уточнюється у повідомленні.
Нагадаємо, що з 1 листопада 2021 року Росія заборонила поставки вугілля на Луганську ТЕС в рамках вугільної блокади України. Кабінет Міністрів з 2014 року так і не побудував залізничну колію 40 км до міста Щастя (Луганська область), через що місцева ТЕС залишається повністю залежною від поставок вугілля з Росії. Про це повідомив лідер Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець.
Він заявив, що критична ситуація в регіоні виникла в першу чергу з вини уряду. «Тепер влада має забезпечити енергетиків газом за доступними цінами. Бо тепло має коштувати для всіх українців однаково», – зазначив нардеп.
Нагадаємо, Луганська ТЕС з 2014 року не має залізничного сполучення з рештою території України. Дві під’їдні колії проходять з окупованої території і зі сторони Росії. За 7 років «Укрзалізниця» попри обіцянки так і не збудувала залізничну колію до міста Щастя. Відтак місто і ТЕС повністю фізично залежні від залізничних поставок з території РФ. З 1 листопада 2021 року Росія заборонила поставки вугілля на Луганську ТЕС в рамках вугільної блокади України.
Експерти наголошують, що наслідком вугільної блокади Росії може бути знеструмлення стратегічних підприємства та об’єктів критичної інфраструктури області, а разом з тим сотень шкіл та дитячих садків, понад пів сотні медичних закладів.